KONTAUTO - POWIADOMIENIA SMS-em


UPGRADE PROGRAMU KONTAUTO


UPGRADE bieżącej wersji programu KONTAUTO do wersji nowszej polega na pobraniu pliku spakowanego KONTAUTO.zip. Po kliknięciu na link do najnowszej wersji programu na pytanie przeglądarki "uruchom czy zapisz ?" należy zawsze wybrać "ZAPISZ". Wtedy plik zostanie zapisany w wybrane miejsce na dysku lokalnym. Np. dla przeglądarki MOZILLA jest to domyślnie folder Pobrane w Moje Dokumenty. Po rozpakowaniu pobranego pliku KONTAUTO.ZIP zobaczymy plik KONTAUTO.EXE (dla wersji 7.x.x również INFORODO.rtf), które należy skopiować do folderu C:\KONTAKT. Na pytanie, czy zastąpić dotychczasowy plik odpowiadamy zawsze "TAK".


Upgrade programu KONTAUTO do wersji 7.1.0 wspomagającej RODO

Zmiany w wersji 7.1.0:

  1. wprowadzono moduł ADMINISTRATORA DANYCH OSOBOWYCH. Aby uaktywnić ten moduł należy kliknąć przycisk "ADMINISTRATOR DANYCH, HASŁO" w opcji "OPRACJE NA BAZIE DANYCH" i założyć hasło ADO (IDO). Dopiero od tego momentu moduł ten będzie aktywnie wspierał RODO

  2. wprowadzono dodatkowe pole związane ze zgodą na treści inne niż powiadomienie o badaniu technicznym
  3. wprowadzono OPCJE ZAAWANSOWANE
  4. zmodernizowano statystyki zagregowane z wysyłki sms
  5. zmodernizowano statystyki CRM odwiedzin klientów
  6. zrealizowano postulaty wysyłek listownych z wykluczeniem wysłanych SMS-ów



UWAGA:

Wersja KONTAUTO 8.0.7.0 przystosowana do obu wersji programu PATRONAT.
Po pobraniu należy rozpakować i wkopiować oba pliki do folderu C:\KONTAKT. Uruchamiamy jako KONTAUTO.exe

Upgrade programu KONTAUTO do wersji 8.0.7.0



Dodatkowe narzędzia



Historia informatyki: Maszyna Turinga

Maszyna Turinga to pierwszy na świecie projekt abstrakcyjnej maszyny, która byłaby w stanie wykonywać zaprogramowaną operację, czyli algorytm. Twórcą tego projektu był brytyjski matematyk, kryptolog Alan Turing, uważany za jednego z twórców informatyki i ojca sztucznej inteligencji. W swojej pracy „O liczbach nieobliczalnych” obok meritum tej pracy, przedstawił schemat pierwszego komputera, przygotowany w oparciu o prace Charlesa Babbage’a i jego projekt maszyny różnicowej nr 2. W dalszej swojej pracy naukowej zaprojektował jeden z pierwszych elektronicznych, programowanych komputerów oraz szczegółowy projekt programu komputerowego. Był też twórcą tzw. Testu Turinga, eksperymentu zdefiniowania sztucznej inteligencji. Odwróconą formą testu Turinga jest szeroko stosowany w Internecie CAPTCHA, w którym maszyna sprawdza, czy ma do czynienia z maszyną czy człowiekiem.
W 2019 został uznany przez Brytyjczyków za najwybitniejszą postać XX wieku.

Historia SMS-a

Pierwszy w historii SMS został wysłany 3 grudnia 1992 roku z Wielkiej Brytanii przez pracownika firmy Vodafone, Neil’a Papworth’a. Były to życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które przesłał do swoich kolegów. Początkowo SMS-y służyły operatorom do przesyłania informacji o awariach sieci, zmianach w cenniku etc. Nie istniała wtedy technologia umożliwiająca przesyłanie SMS-ów do innych sieci, toteż nie przypuszczano, że z czasem SMS-y staną się powszechna forma komunikacji. Twórcą SMS-a był Friedhelm Hillebrand, szef Global System for Mobile Communication, organizacji, która pracowała na standardem GSM. Pierwotnie Hillebrand sądził, że 128 znaków będzie wystarczające na potrzeby nowej technologii, związanej początkowo głównie z telefonami samochodowymi i dużymi terminalami przenośnymi. Okazało się, że jest inaczej. Po usunięciu ze standardu zbędnych znaków specjalnych udało się uzyskać miejsce na dodatkowe 32 znaki w treści SMS-a, i ostatecznie mógł pomieścić ich 160 (średnia długość wiadomości na kartce pocztowej).